8. NIE dla fałszywych opinii

W ZnanymLekarzu stosujemy politykę zero tolerancji dla fałszywych opinii, dlatego ich wykrywanie jest dla nas priorytetem. 

Publikujemy opinie pisane przez użytkowników po wizycie zarezerwowanej za pośrednictwem naszego serwisu. Opinie te są łatwe do zidentyfikowania na naszej platformie, ponieważ są oznaczone jako ,,Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl’’. Przed publikacją opinii, zawsze sprawdzamy, czy nie było sytuacji, w której pacjent nie stawił się na wizytę.

Mamy też komentarze pozostawione przez użytkowników, którzy dokonali rezerwacji wizyty poza naszym serwisem. Wierzymy, że takie opinie są świetną okazją do oddania głosu wszystkim pacjentom, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami. Opinie te również podlegają szczegółowemu sprawdzeniu.

Wszystkie opinie przechodzą przez zautomatyzowane oraz manualne systemy weryfikacji. Nasz zespół moderacyjny stosuje rygorystyczny i skrupulatny proces sprawdzania otrzymanych opinii, aby mieć pewność, że nasza platforma jest bezpieczna i godna zaufania.

Nasz system automatycznie sprawdza, czy opinia zawiera podejrzany wzorzec fałszywej opinii. Korzystamy z różnych oprogramowań (na przykład opracowanego przez nasz zespół techniczny narzędzia o nazwie TrustScore), które wykrywają podejrzane zachowania. W tym celu przyglądamy się takim danym jak proxy, adresy IP, numery telefonów, aktywność użytkowników, historia rezerwacji i kilka innych. Następnie system wykorzystuje algorytm do obliczenia prawdopodobieństwa autentyczności tej opinii.

Nie dopuszczamy opinii, co do których mamy podejrzenia, że zostały napisane bez udziału człowieka, np. przez systemy sztucznej inteligencji.

W każdym przypadku, gdy będziemy mieli wątpliwości co do wiarygodności opinii, nasz zespół skontaktuje się z użytkownikiem, aby poprosić go o dowód (na przykład zaświadczenie potwierdzające obecność na wizycie lub podobny dowód, który pokazuje, że użytkownik odbył konsultację ze specjalistą)

 

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 0